Szkolny konkurs na prezentację multimedialną na temat: „Życie i praca Mikołaja Kopernika”

Utworzono: niedziela, 02, June 2013

Regulamin konkursu
1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku.
2. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i pracy Mikołaja Kopernika – Patrona Szkoły.

3. Cele konkursu:
• popularyzacja wiedzy o Patronie Szkoły,
• rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,
• wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.

4. Sposób przeprowadzenia konkursu:

Prace mogą być wykonywane indywidualnie bądź w zespołach 2-osobowych. Prezentacja zgłoszona do konkursu powinna być wykonana w programie PowerPoint (pakiet Microsoft Office) bądź w programie Impress (pakiet Apache OpenOffice) i zapisana w formacie umożliwiającym otwarcie jej bezpośrednio w w/w programach. Jako nazwę pliku należy wpisać swoje nazwisko i imię. W prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych oraz o autorach pracy. Kryteria oceniania prac wykonanych indywidualnie i zespołowo są takie same.

5. Miejsce i termin składania prac: prace należy dostarczyć na płycie CD lub DVD do nauczycieli organizujących konkurs: Renata Gruszka, Krzysztof Rumiński. Prace przyjmowane będą do dnia 17.06.2013r. wyniki ogłoszone zostaną 24.06.2013r.

6. Kryteria oceny prac konkursowych: Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej, a najlepsza praca zostanie nagrodzona oraz umieszczona na szkolnej stronie internetowej.

Najwyżej będą oceniane prace prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu, napisane językiem zrozumiałym, mające walory edukacyjne i popularyzacyjne.

Oceniana będzie również: estetyka i efekt wizualny, zawartość prezentacji, szata graficzna, przejrzystość, techniczna poprawność wykonania.

7. Na zwycięzcę (zwycięzców) konkursu czekają atrakcyjne nagrody.