Spotkanie z dietetykiem mgr Małgorzatą Pietras

Utworzono: środa, 19, June 2013

W dniu 13.06.2013 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im . Mikołaja Kopernika  we Włocławku odbyło się spotkanie z Panią Małgorzatą Pietras -  dietetyczką promującą zdrowy styl życia. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu dotyczącego otwartego konkursu ofert: „Organizowanie różnych form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież promującą styl wolny od uzależnień”.

Tytuł zadania publicznego brzmi: „Dzieci i młodzież – to nasza przyszłość”.

Stowarzyszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Eurointegracja” we Włocławku rozpoczęła realizację różnorodnych form spędzania czasu przez dzieci i młodzież promujących styl wolny od uzależnień poprzez udział w interesujących zajęciach. Proponowane przedsięwzięcie skierowane do młodych ludzi ma na celu edukację i promocję zdrowego stylu życia, nabywanie umiejętności dokonywania świadomych wyborów np. zdrowego odżywiania się, życia wolnego od uzależnień.

Już pierwsze zajęcia poza nami, a Pani Dietetyk podsumowała:  Sposób odżywiania wpływa na nasz wygląd, koordynację i samopoczucie. Niejednokrotnie zmiana diety lub samo już włączenie do jadłospisu odpowiednich produktów sprawia, że czujemy się lepiej. Warto zatem wiedzieć co jeść, aby zawsze tryskać zdrowiem i energią, cieszyć się szczupłą sylwetką, mieć piękne lśniące włosy i promienną cerą

Takie spotkania, z zakresu zdrowego stylu życia, recepty co spożywać, w jakich ilościach będziemy kontynuować na następnych spotkaniach. Zapraszamy.