XII Seminarium Uczniowskie w WSHE

Utworzono: czwartek, 27, June 2013

5 czerwca br. w budynku Collegium Novum Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku odbyło się XII Seminarium Uczniowskie nt. „Szkice do pejzażu artystycznego, literackiego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej – o kulturoznawczej roli artystów, pisarzy, poetów Naszego Regionu”.

Seminarium, wpisane w wydarzenia IV Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości,  prowadził prof. nadzw. dr Adam Wróbel, pracownik WSHE. Wysłuchano jedenastu referatów, wśród nich wystąpienia Agnieszki Maciaszek, uczennicy II LO im. Mikołaja Kopernika. Agnieszka przygotowała, pod kierunkiem pana Henryka Wasilewskiego, referat nt. Czesław Andrzejkowicz – dziennikarz, literat, autor hymnu mojej szkoły.  Towarzyszyły jej koleżanki, Natalia Budzińska i Oliwia Dolińska, które treść referatu uzupełniły odpowiednią prezentacją multimedialną. W czasie przerwy uczestnicy seminarium wysłuchali wystąpienia specjalnego gościa Festiwalu, profesora Tomasza Nałęcza, doradcy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.