Sukcesy artystyczne

Utworzono: niedziela, 29, September 2013

 Rok szkolny 2019/2020

 

Święto dyni 2019

 

29 października kolor pomarańczowy królował w naszej szkole. Samorząd szkolny zorganizował konkurs na potrawy przygotowane własnoręcznie, których głównym składnikiem była dynia. Młodzież pięknie udekorowała swoje stoiska, jednocześnie zachęcając do degustacji potraw. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa "kreatywnych dyń".

 

Święto Niepodległości

 

8 listopada w II LO im. Mikołaja Kopernika uczniowie i pracownicy szkoły upamiętnili 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach obchodów odbył się konkurs dla klas pierwszych - uczniowie prezentowali wybraną przez siebie piosenkę, plakat lub kokardę narodową, sprawdzana była również znajomość tekstu hymnu państwowego oraz pamięć o Ojcach Niepodległej.
Trzy najlepsze klasy zostały nagrodzone: I miejsce zajęła I F i zdobyła nagrodę pieniężną ufundowaną przez panią Larysę Krzyżańską, II miejsce przypadło klasie I E, która wygrała wyjście do Muzeum Etnograficznego we Włocławku ufundowane przez panią Barbarę Szwarc, III miejsce przyznano klasie I G, uczniowie otrzymali słodki upominek. Wszystkim nagrodzonym klasom wręczono także puchary ufundowane przez panią Barbarę Szwarc.
Po konkursie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zaśpiewali pełny tekst Mazurka Dąbrowskiego. 

 

Szkolny Konkurs Recytatorski „ Magia poezji...”

 

Zwycięzcą tegorocznej edycji została Karolina Niewiadomska z klasy I B, II miejsce zajęła Alicja Ułanowska z klasy I D, natomiast III miejsce -  Maja Michalak z klasy I J. Ponadto przyznano wyróżnienie dla Aleksandry Warszawskiej z klasy I J. Uczennice otrzymały oceny celujące (cząstkowe) z języka polskiego i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

 

III Międzypokoleniowy Maraton Tańca

 

18 stycznia 2020 r. w Centrum Kultury Zazamcze we Włocławku odbył się III Wielopokoleniowy Maraton Tańca zorganizowany przez Państwową Uczelnię Zawodową we Włocławku oraz Stowarzyszenie Eurointegracja. Nie mogło zabraknąć tam naszych uczennic, które jako „Gwiazdy Kopernika” reprezentowały II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Były to uczennice z klasy I E: Eliza Balewska, Zuzanna Bartczak, Oliwia Feter, Martyna Kowalewska, Martyna Kwaśniewska oraz Katarzyna Paluszkiewicz.

 

XII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

 

21 lutego 2020 roku w Browarze B. odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski Dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Alicja Wojciechowska z klasy 3 C zajęła w nim pierwsze miejsce.

Rok szkolny 2018/2019

 

Konkurs recytatorski „O księdzu Jerzym wierszem” 

 

19 października w Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „O Księdzu Jerzym wierszem”. Konkurs ten, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, został zorganizowany przez Parafię pw. Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku i Gimnazjum SPSK im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Modzerowie. Kolejny raz w tym konkursie reprezentowana była nasza szkoła – i kolejny raz odnieśliśmy sukces. Uczennica klasy Id Katarzyna Jaroszewska za wykonanie własnego wiersza pt. „Ostoja” zdobyła II miejsce. 

 

Szkolny Konkurs Recytatorski - "100 lat wolnej Polski – pamiętamy..." 

 

5 listopada uczniowie Naszej Szkoły, którzy wcześniej zadeklarowali udział w konkursie recytatorskim o charakterze patriotycznym, przedstawili wybrane utwory w swoich ciekawych interpretacjach. Ocenie podlegał zarówno dobór repertuaru, jak i kultura słowa oraz interpretacja tekstu poetyckiego. Ponadto ważny też był ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury wyłoniło zwycięzców. I miejsce zdobyła Katarzyna Jaroszewska z klasy ID, która zaprezentowała wiersz własnego autorstwa pt. "Kajdany cierpienia”. Wyróżnienia otrzymały: Sara Pasturczak z klasy IC recytująca wiersz W. Szymborskiej pt. "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” oraz Zuzanna Nowak, uczennica klasy IIE, która przedstawiła swoją interpretację wiersza K.K. Baczyńskiego pt. "Mazowsze”. Konkurs dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych i pokazał w poetycki sposób patriotyzm młodych ludzi – XXI wieku.

 

XI edycja Konkursu artystycznego Młode Talenty II LO 

 

Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Przeszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej” - MAGIA WSPOMNIEŃ. Uczniowie mogli wyrazić swoją duszę w dwóch kategoriach: literackiej i graficznej. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są: Mateusz Tokarski z klasy 3C w kategorii poezja („Niezapominajka”),

 

Zuzanna Nowak z klasy 2E w kategorii opowiadanie („Wczorajsze sny”).

 

Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla: Pauliny Maciejewskiej z klasy 2E w kategorii fotografia („W dworskim parku Kretkowskich”), Karoliny Ślubowskiej z klasy 1C w kategorii praca plastyczna („Łap chwile”).

 

Jedenaście kolejnych edycji zaowocowało wydaniem antologii i albumu zawierających wybrane prace wszystkich uczestników konkursu w latach 2009-2019.

 

Koncert Absolwentów w Teatrze Impresaryjnym 

 

W tym roku nasza szkoła obchodzi Jubileusz 60-lecia. Jest do doskonała okazja, by wspólnie świętować, bawić się i wspominać. Z tego powodu 5 kwietnia o godzinie 18.00 w Teatrze Impresaryjnym odbył się Koncert Absolwentów zatytułowany „60 lat minęło…”. Koncert od strony muzycznej przygotowali pani Larysa Krzyżańska i pan Piotr Matuszkiewicz.
Wystąpili absolwenci naszego liceum:
- muzycy występujący na scenach polskich i zagranicznych:
Piotr Jabłoński
Adam Jabłoński
Michał Malicki
Michał Sobolewski
Piotr Matuszkiewicz
- Zespół Contra w składzie: Maja Kołtońska, Małgorzata Wenderlich, Angelika Żychlewicz
- oraz wokaliści:
Łukasz Bąkowski, Kinga Brudnicka, Michalina Domańska-Krawiec, Michał Domżalski, Erwin Kornacki, Magdalena Kornacka, Marta I Wojciech Kowalscy, Aleksandra Małecka, Dominika Sztuczka, Monika Wojciechowska, Angelika Ziomkowska i Malwina Zielińska.

 

VI edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiego

 

Zuzanna Nowak z klasy II e zdobyła wyróżnienie w VI edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Marii Danilewicz Zielińskiej „Słowo i tożsamość”. Jury nagrodziło opowiadanie Zuzanny, zatytułowane „Krótka historia o … drobiazgach”. To kolejny sukces utalentowanej uczennicy, piszącej opowiadania. 

 

XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego

 

10 czerwca Klaudia Grządziel – uczennica klasy I E została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Klaudia, za napisane wiersze, zdobyła I miejsce.

 

 

 

Rok  szkolny 2017/2018

 

Konkurs fotograficzny "Mój dom, moje miasto, mój Włocławek"

 

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika wzięła udział w konkursie fotograficznym "Mój dom, moje miasto, mój Włocławek" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku w ramach Rządowego Programu Bezpieczna+. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzy uczennice naszej szkoły z klasy I D zostały laureatkami : Karolina Czapska zajęła I miejsce, Maria Fall - II miejsce, Agata Mentlewicz - III miejsce. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 30.11.2017r. podczas programu artystycznego „Ekonomik dla Włocławka” w sali widowiskowej w Centrum Kultury „Browar B.

 

Konkurs Artystyczny "Młode Talenty II LO"

 

 

 

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się X edycja Konkursu Artystycznego „Młode Talenty II LO”. Konkurs adresowany jest do uczniów „Kopernika” i ma na celu: zachęcanie młodzieży do twórczej pracy, poszukiwanie ukrytych talentów oraz ich promowanie. Temat tegorocznej edycji brzmiał: Ojczyzną moją – Polska! Uczniowie mogli wyrazić swoją duszę w dwóch kategoriach: literackiej i graficznej. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są: Mateusz Tokarski z klasy 2C w kategorii poezja („Jak być wielkim?”), Jakub Bernaciak z klasy 2B w kategorii opowiadanie („Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił”), Liliana Jędrzejewska z klasy 2B w kategorii fotografia („Bańkowy Toruń”). Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla: Dominiki Góreckiej z klasy 1A w kategorii poezja („Niech wróci dawna Polska”), Zuzanny Nowak z klasy 1E w kategorii opowiadanie („Są rzeczy, za które warto walczyć”), Marzeny Wysockiej z klasy 2B w kategorii fotografia („Kujawy moją małą ojczyzną”). Najlepsze prace zostały umieszczone na wystawie (I piętro). Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców II LO.

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „O Księdzu Jerzym wierszem..."

 

21 października we włocławskim Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski "O Księdzu Jerzym wierszem...", zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Uczestniczyła w nim uczennica naszego liceum Kinga Wiśniewska (znana już jako laureatka Dobrzyńsko-Kujawskiego Konkursu Recytatorskiego), która za recytację wiersza Anny Kamieńskiej pt. "Matce Księdza Jerzego Popiełuszki", przygotowaną pod kierunkiem pana Henryka Wasilewskiego, zajęła trzecie miejsce. Uczestnicy konkursu mogli zwiedzić Muzeum Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy ul. Płockiej. Jest to muzeum niezwykłe: ekspozycje zawierające materiały dotyczące życia i śmierci Błogosławionego Męczennika są przedstawione, dzięki interaktywnym multimediom, w nowoczesny sposób - poprzez połączenie dźwięku, obrazu i światła.

 

 

 

Mistrzostwo Świata w kategorii Solo Urban Pop Dance

 

Natalia Mrozińska, uczennica z klasy II E, w czeskim Libercu odniosła wielki sukces. Odbyły się tam Mistrzostwa, w których brali udział najlepsi tancerze z różnych zakątków świata, a wśród nich nasza koleżanka. Natalia spełniła swoje marzenie - wywalczyła Mistrzostwo Świata w kategorii Solo Urban Pop Dance. Bardzo wysoki poziom taneczny, jaki prezentowała sprawił, że dostała się ona w każdej konkurencji do finału. Oprócz tego obroniła tytuł Wicemistrzyni Świata w kategorii Solo film&musical. Gratulujemy Natalii tego osiągnięcia i życzymy dalszych tanecznych sukcesów.

 

 

 

Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych MASKI 2017 

 

24 marca 2017 roku o godzinie 10.00 w Teatrze Impresaryjnym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Włocławek odbyła się 11 edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych Maski 2017. 

 

Nagrodę indywidualną otrzymała Małgorzata Borkowska. Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

 

-Maja Kaczyńska,

 

-Natalia Mazurowicz,

 

-Michał Domżalski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku

 

W kategorii szkół średnich:

 

I miejsce - Teatr Bene Nati z Liceum Ogólnokształcącego z Lipna.

 

II miejsce - Teatr „ Światło” z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku.

 

III miejsce - Grupa Teatralna z IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku

 

W kategorii gimnazjów:

 

I miejsce i Złota Maska 2017 - Teatr „Talia” z Zespołu Szkół w Chrostkowie

 

II miejsce -Teatr „Bomba” z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krojczynie.

 

Gratulujemy wykonawcom z II LO i ich opiekunce p. Agnieszce Wojciechowskiej.

 

 

 

IX Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego 

 

Młodzież II LO po raz kolejny wzięła udział w IX Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego zorganizowanym przez Centrum Kultury „Browar B” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Trzy prace zostały wysoko ocenione i zakwalifikowane na wystawę pokonkursową, która była otwarta 4 kwietnia 2017r. w Gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej, gdzie miało również miejsce uroczyste wręczenie nagród. Wśród laureatów znalazła się Zuzanna Popławska z kl. III c, która zajęła II miejsce. Opiekunami młodzieży były p. Iwona Kotkiewicz oraz p. Aneta Dziwulska.

 

 

 

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”

 

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”, na którym wyłoniono laureatów do zmagań centralnych, odbył się w piątek - 7 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Miasta Włocławek. Województwo kujawsko-pomorskie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentować będą Olga i Bogna Łukomskie, które zajęły I miejsce. Gratulujemy.

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Poetycki im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

 

19 czerwca w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbyło się podsumowanie XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Na konkurs przesłano dziesiątki wierszy, nie tylko z naszego regionu. W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce przyznano uczennicy II LO im. Mikołaja Kopernika we Włocławku Julii Szczapińskiej. Jury, w składzie Mirosław Antoni Glazik, Marian Kustra i Jarosław Wojciechowski, podkreśliło wysoki poziom artystyczny utworów ocenianych w tym roku - co zwiększa wartość nagrody zdobytej przez uczennicę naszej szkoły.

 

 

 

Dobrzyńsko - Kujawski Konkurs Recytatorski 

 

20 czerwca w Karnkowie odbył się XV - Jubileuszowy – Dobrzyńsko - Kujawski Konkurs Recytatorski. Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik konkursu recytował jeden tekst poetycki bądź prozatorski związany z najbliższym regionem lub autorstwa poety, pisarza regionalnego. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Julia Szwankowska, która pod kierunkiem pana profesora Henryka Wasilewskiego, przygotowała wiersz Juliusza Słowackiego pt. "W sztambuchu Marii Wodzińskiej". Za wykonanie tego utworu jury przyznało Julii drugie miejsce. 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

Konkurs rzeźbiarski

 

8 kwietnia 2016 roku w Browarze B. uczennica Oliwia Wojtasiak odebrała z rąk włocławskiego artysty – rzeźbiarza, Janusza Bisagi, główną nagrodę w konkursie rzeźbiarskim poświęconym pamięci Stefana Zagajewskiego. Młoda artystka otrzymała gratulacje oraz zachętę do dalszej twórczości.

 

Konkurs Artystyczny "Młode Talenty II LO" 

 

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są: Zofia Kosowska z klasy 2A w kategorii poezja („Marząc o szczęściu”), Patrycja Stawicka z klasy 1F w kategorii fotografia („Blask nadziei”), Wojciech Biegun z klasy 2F w kategorii praca plastyczna („Życie”).

 

Ponadto jury przyznało wyróżnienia w kategorii poezja dla: Karoliny Pietruszewskiej z klasy 2B („Krwawy diament”), Karoliny Bąceli z klasy 1F („Kropla nicości”), Justyny Gawrońskiej z klasy 2C („Chmury”).

 

Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych MASKI 2016 

 

15 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00 w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego odbyła się 10 edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych Maski 2016. Nasze przedsięwzięcie Honorowym Patronatem objęli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Włocławek.

 

Przegląd zaszczycili znamienici goście: Pan Piotr Kowal reprezentujący Pana Janusza Zemke Europosła do Parlamentu Europejskiego, Pani Małgorzata Safandowska reprezentująca Panią Joannę Borowiak Posłankę na Sejm RP, Pani Jolanta Michalska starszy wizytator Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty we Włocławku, Pani dr Barbara Moraczewska wiceprezydent Miasta Włocławek, Pani Mariola Gawłowska Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Włocławek, Pan Krystian Łuczak Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Włocławek, Pan Krzysztof Kukucki Przewodniczący Klubu Radnych SLD, Pani Agnieszka Białopiotrowicz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, Pani Angelika Żychlewicz Dyrektor Wydziału Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, Pani Aleksandra Kulińska Kierownik referatu Kultury Wydziału Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, Pani Lidia Piechocka – Witczak Dyrektor Centrum Kultury Browar B.

 

 

 

Nagrodę indywidualną otrzymał Cezary Gawrysiak z zespołu BEZPRZERWY z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika we Włocławku.

 

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

Konkurs "Tolerancja i Ja"  

 

11 lutego Kornelia Kozłowska, uczennica klasy Ic wraz z wychowawczynią, Elżbietą Rutkowską, zostały zaproszone do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku na podsumowanie konkursu na komiks pod hasłem "Tolerancja i Ja". Nasza uczennica zajęła I miejsce.

 

Teatr Światło 

 

Dnia 27.03.2015 odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Maski”. Organizatorami tej imprezy są II LO im. M. Kopernika we Włocławku i Teatr Impresaryjny we Włocławku. Z tej okazji szkolny teatr „Światło” przygotował spektakl słowno - muzyczny pt.” Świat - kombinat”, oparty na tekstach poetyckich T. Różewicza i W. Szymborskiej oraz piosenkach zespołu „Republika” i zajął III miejsce w konkursie.

 

Konkurs Rzeźbiarski 

 

13 lutego 2015 r. w siedzibie Centrum Kultury „ Browar B.” odbył się VII Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego, w którym udział wzięło 133 uczniów. Spośród wszystkich zakwalifikowanych prac jury przyznało 22 nagrody i wyróżnienia.

 

Zostały one wręczone podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej w dniu 10 kwietnia w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Laureatkami konkursu z II LO zostały: Zuzanna Popławska z klasy 1c, która zajęła II miejsce oraz Oliwia Wojtasiak z klasy 2c, która otrzymała wyróżnienie.

 

Konkurs Artystyczny "Młode Talenty II LO"

 

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są:

 

Anna Golasińska z klasy 2C w kategorii poezja ("Zdrada")

 

Urszula Walczak z klasy 1G w kategorii fotografia ("Detale lata" - zestaw zdjęć)

 

Oliwia Wojtasiak z klasy 2C w kategorii praca plastyczna ("Koń zimnokrwisty")

 

Konkurs w Karnkowie 

 

Udział uczniów naszej szkoły w Dobrzyńsko-Kujawskim Konkursie Recytatorskim stał się już tradycją, niejednokrotnie odnosiliśmy w nim sukcesy. Tak było i w tym roku. W XIII edycji tego konkursu Aleksandra Gorzycka, uczennica klasy IIe, zdobyła I miejsce, a Kornelia Kozłowska z klasy Ic - miejsce III.

 

 

 

Ola przygotowywała się pod kierunkiem Pana Henryka Wasilewskiego, opiekunami Kornelii byli Pan Henryk Wasilewski i Pani Elżbieta Rutkowska. Konkurs odbywa się w gimnazjum w Karnkowie (niewielka wioska niedaleko Lipna, gniazdo zasłużonego nie tylko dla naszego regionu rodu Karnkowskich) - pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Uczestnicy recytują jeden tekst poetycki bądź prozatorski związany z najbliższym regionem ( wschodnia część Kujaw i ziemia dobrzyńska) lub autorstwa poety, pisarza regionalnego. Jest to odpowiedni i miły - bo sprzyjają mu pogodna, pozbawiona przesadnej rywalizacji atmosfera oraz serdeczność Organizatorów - sposób propagowania regionalizmu, literatury i żywego słowa.

 

Rok szkolny 2013/2014

 

Wieczór talentów 

 

13 grudnia 2013r. w kawiarni „Filiżanka bez uszka” odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Wieczór talentów Kopernika”. W grudniowe popołudnie Anna Pogorzelska z klasy III A zaprezentowała swoje wiersze, Oliwia Wojtasiak, uczennica klasy I C - prace plastyczne, zaś Erwin Kornacki, absolwent szkoły, wystąpił z krótkim programem wokalnym.

 

Inicjatorkami pierwszego wieczoru były panie: Iwona Kotkiewicz i Agnieszka Wojciechowska.

 

Szkolna Scena Piosenki i Poezji 

 

Malwina Zielińska z klasy III B zdobyła wyróżnienie na Wojewódzkim Konkursie Szkolna Scena Piosenki i Poezji w Toruniu.  Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu, pod patronatem Nowości.

 

 

 

Musicorama 

 

Malwina Zielińska z klasy III B zdobyła II miejsce, a Aleksandra Małecka z klasy I C wyróżnienie na wojewódzkim konkursie wokalnym Musicorama w Inowrocławiu. Uczennice przygotowała p. Larysa Krzyżańska.

 

 

 

Konkurs Artystyczny „Młode Talenty II LO”. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są:

 

Justyna Gorzycka z klasy 1D w kategorii poezja („Julia”)

 

Joanna Józwiak z klasy 3B w kategorii fotografia („A po deszczu...”)

 

Marta Małachowska z klasy 1D w kategorii praca plastyczna („Refleksyjna pasja”)

 

 

 

Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych „Maski” - nagroda Grand Prix

 

11 kwietnia 2014r. w Centrum Kultury Browar B - Klub „Zazamcze” odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Maski”. Honorowy Patronat nad przeglądem objął Prezydent Miasta Włocławek, pan Andrzej Pałucki.

 

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Ilasz – aktorka, pan Jan Polak – aktor, reżyser, pan Jerzy Rochowiak – dramaturg, autor książek i słuchowisk dla dzieci.  W finale konkursu zaprezentowało się sześć grup teatralnych. Jury przyznało nagrody zespołowe oraz osiem wyróżnień indywidualnych za kreacje aktorskie.

 

Nagrodę Grand Prix zdobył nasz Szkolny Teatr „Światło” (spektakl „Manekiny”) prowadzony przez p. A. Wojciechowską.

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"

 

Anna Pogorzelska z klasy III A zajęła I miejsce. Nagrodzone wiersze Ani zostały opublikowane w pokonkursowym tomiku poetyckim. Dodatkowo Ania otrzymała dyplom od Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  Uroczysta gala, w czasie której zostały wręczone nagrody, odbyła się 11 kwietnia w LO im. R. Barbosy w Warszawie. Na gali II LO im. M. Kopernika odebrało certyfikat "Szkoły przyjaznej poezji" za wieloletni udział w konkursie i dużą liczbę laureatów.

 

 

 

Konkurs Piosenek Maryli Rodowicz 

 

31 maja 2014r. odbyła się IX edycja Konkursu Piosenek Maryli Rodowicz „To był maj…”. Organizatorzy konkursu to Browar B i II LO im. M. Kopernika we Włocławku. Jury w składzie: Adam Pawlikowski, Grzegorz Walczak i Piotr Matuszkiewicz wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne).

 

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponagimnazjalnych zajęła Malwina Zielińska z klasy III B, a nagrodę za trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Małecka z klasy I C. Pomysłodawczynią, inicjatorką i koordynatorką konkursu jest p. Elżbieta Kamińska. 

 

 

 

Dobrzyńsko – Kujawski Konkurs Recytatorski

 

17 czerwca 2014r. w Karnkowie koło Lipna odbył się XII Dobrzyńsko-Kujawski Konkurs Recytatorski. Uczestniczą w nim uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi recytatorzy prezentują teksty poetyckie i prozatorskie związane z naszym regionem lub autorstwa poetów, pisarzy regionalnych. 

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział prawie we wszystkich edycjach tego konkursu. W tym roku II LO reprezentowały uczennice Justyna Bińkowska, która za recytację wiersza Marzenny Lewandowskiej pt. „Miłość jak kromka chleba” zdobyła drugie miejsce, oraz Ada Grzelak – która za interpretację fragmentów utworu Czesława Andrzejkowicza „Pieśń o Ziemi Kujawskiej” zdobyła miejsce trzecie. Obie recytatorki przygotowały się do konkursu pod kierunkiem p. Henryka Wasilewskiego.