Sukcesy artystyczne

Utworzono: niedziela, 29, wrzesień 2013

Rok szkolny 2015/2016

Konkurs rzeźbiarski

8 kwietnia 2016 roku w Browarze B. uczennica Oliwia Wojtasiak odebrała z rąk włocławskiego artysty – rzeźbiarza, Janusza Bisagi, główną nagrodę w konkursie rzeźbiarskim poświęconym pamięci Stefana Zagajewskiego. Młoda artystka otrzymała gratulacje oraz zachętę do dalszej twórczości.

Konkurs Artystyczny "Młode Talenty II LO" 

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są: Zofia Kosowska z klasy 2A w kategorii poezja („Marząc o szczęściu”), Patrycja Stawicka z klasy 1F w kategorii fotografia („Blask nadziei”), Wojciech Biegun z klasy 2F w kategorii praca plastyczna („Życie”).

Ponadto jury przyznało wyróżnienia w kategorii poezja dla: Karoliny Pietruszewskiej z klasy 2B („Krwawy diament”), Karoliny Bąceli z klasy 1F („Kropla nicości”), Justyny Gawrońskiej z klasy 2C („Chmury”).

Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych MASKI 2016 

15 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00 w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego odbyła się 10 edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych Maski 2016. Nasze przedsięwzięcie Honorowym Patronatem objęli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Włocławek.

Przegląd zaszczycili znamienici goście: Pan Piotr Kowal reprezentujący Pana Janusza Zemke Europosła do Parlamentu Europejskiego, Pani Małgorzata Safandowska reprezentująca Panią Joannę Borowiak Posłankę na Sejm RP, Pani Jolanta Michalska starszy wizytator Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty we Włocławku, Pani dr Barbara Moraczewska wiceprezydent Miasta Włocławek, Pani Mariola Gawłowska Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Włocławek, Pan Krystian Łuczak Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Włocławek, Pan Krzysztof Kukucki Przewodniczący Klubu Radnych SLD, Pani Agnieszka Białopiotrowicz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, Pani Angelika Żychlewicz Dyrektor Wydziału Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, Pani Aleksandra Kulińska Kierownik referatu Kultury Wydziału Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, Pani Lidia Piechocka – Witczak Dyrektor Centrum Kultury Browar B.

 

Nagrodę indywidualną otrzymał Cezary Gawrysiak z zespołu BEZPRZERWY z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika we Włocławku.

 

Rok szkolny 2014/2015

Konkurs "Tolerancja i Ja"  

11 lutego Kornelia Kozłowska, uczennica klasy Ic wraz z wychowawczynią, Elżbietą Rutkowską, zostały zaproszone do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku na podsumowanie konkursu na komiks pod hasłem "Tolerancja i Ja". Nasza uczennica zajęła I miejsce.

Teatr Światło 

Dnia 27.03.2015 odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Maski”. Organizatorami tej imprezy są II LO im. M. Kopernika we Włocławku i Teatr Impresaryjny we Włocławku. Z tej okazji szkolny teatr „Światło” przygotował spektakl słowno - muzyczny pt.” Świat - kombinat”, oparty na tekstach poetyckich T. Różewicza i W. Szymborskiej oraz piosenkach zespołu „Republika” i zajął III miejsce w konkursie.

Konkurs Rzeźbiarski 

13 lutego 2015 r. w siedzibie Centrum Kultury „ Browar B.” odbył się VII Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego, w którym udział wzięło 133 uczniów. Spośród wszystkich zakwalifikowanych prac jury przyznało 22 nagrody i wyróżnienia.

Zostały one wręczone podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej w dniu 10 kwietnia w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Laureatkami konkursu z II LO zostały: Zuzanna Popławska z klasy 1c, która zajęła II miejsce oraz Oliwia Wojtasiak z klasy 2c, która otrzymała wyróżnienie.

Konkurs Artystyczny "Młode Talenty II LO"

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są:

Anna Golasińska z klasy 2C w kategorii poezja ("Zdrada")

Urszula Walczak z klasy 1G w kategorii fotografia ("Detale lata" - zestaw zdjęć)

Oliwia Wojtasiak z klasy 2C w kategorii praca plastyczna ("Koń zimnokrwisty")

Konkurs w Karnkowie 

Udział uczniów naszej szkoły w Dobrzyńsko-Kujawskim Konkursie Recytatorskim stał się już tradycją, niejednokrotnie odnosiliśmy w nim sukcesy. Tak było i w tym roku. W XIII edycji tego konkursu Aleksandra Gorzycka, uczennica klasy IIe, zdobyła I miejsce, a Kornelia Kozłowska z klasy Ic - miejsce III.

 

Ola przygotowywała się pod kierunkiem Pana Henryka Wasilewskiego, opiekunami Kornelii byli Pan Henryk Wasilewski i Pani Elżbieta Rutkowska. Konkurs odbywa się w gimnazjum w Karnkowie (niewielka wioska niedaleko Lipna, gniazdo zasłużonego nie tylko dla naszego regionu rodu Karnkowskich) - pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Uczestnicy recytują jeden tekst poetycki bądź prozatorski związany z najbliższym regionem ( wschodnia część Kujaw i ziemia dobrzyńska) lub autorstwa poety, pisarza regionalnego. Jest to odpowiedni i miły - bo sprzyjają mu pogodna, pozbawiona przesadnej rywalizacji atmosfera oraz serdeczność Organizatorów - sposób propagowania regionalizmu, literatury i żywego słowa.

Rok szkolny 2013/2014

Wieczór talentów 

13 grudnia 2013r. w kawiarni „Filiżanka bez uszka” odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Wieczór talentów Kopernika”. W grudniowe popołudnie Anna Pogorzelska z klasy III A zaprezentowała swoje wiersze, Oliwia Wojtasiak, uczennica klasy I C - prace plastyczne, zaś Erwin Kornacki, absolwent szkoły, wystąpił z krótkim programem wokalnym.

Inicjatorkami pierwszego wieczoru były panie: Iwona Kotkiewicz i Agnieszka Wojciechowska.

Szkolna Scena Piosenki i Poezji 

Malwina Zielińska z klasy III B zdobyła wyróżnienie na Wojewódzkim Konkursie Szkolna Scena Piosenki i Poezji w Toruniu.  Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu, pod patronatem Nowości.

 

Musicorama 

Malwina Zielińska z klasy III B zdobyła II miejsce, a Aleksandra Małecka z klasy I C wyróżnienie na wojewódzkim konkursie wokalnym Musicorama w Inowrocławiu. Uczennice przygotowała p. Larysa Krzyżańska.

 

Konkurs Artystyczny „Młode Talenty II LO”. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są:

Justyna Gorzycka z klasy 1D w kategorii poezja („Julia”)

Joanna Józwiak z klasy 3B w kategorii fotografia („A po deszczu...”)

Marta Małachowska z klasy 1D w kategorii praca plastyczna („Refleksyjna pasja”)

 

Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych „Maski” - nagroda Grand Prix

11 kwietnia 2014r. w Centrum Kultury Browar B - Klub „Zazamcze” odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Maski”. Honorowy Patronat nad przeglądem objął Prezydent Miasta Włocławek, pan Andrzej Pałucki.

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Ilasz – aktorka, pan Jan Polak – aktor, reżyser, pan Jerzy Rochowiak – dramaturg, autor książek i słuchowisk dla dzieci.  W finale konkursu zaprezentowało się sześć grup teatralnych. Jury przyznało nagrody zespołowe oraz osiem wyróżnień indywidualnych za kreacje aktorskie.

Nagrodę Grand Prix zdobył nasz Szkolny Teatr „Światło” (spektakl „Manekiny”) prowadzony przez p. A. Wojciechowską.

 

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"

Anna Pogorzelska z klasy III A zajęła I miejsce. Nagrodzone wiersze Ani zostały opublikowane w pokonkursowym tomiku poetyckim. Dodatkowo Ania otrzymała dyplom od Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  Uroczysta gala, w czasie której zostały wręczone nagrody, odbyła się 11 kwietnia w LO im. R. Barbosy w Warszawie. Na gali II LO im. M. Kopernika odebrało certyfikat "Szkoły przyjaznej poezji" za wieloletni udział w konkursie i dużą liczbę laureatów.

 

Konkurs Piosenek Maryli Rodowicz 

31 maja 2014r. odbyła się IX edycja Konkursu Piosenek Maryli Rodowicz „To był maj…”. Organizatorzy konkursu to Browar B i II LO im. M. Kopernika we Włocławku. Jury w składzie: Adam Pawlikowski, Grzegorz Walczak i Piotr Matuszkiewicz wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne).

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponagimnazjalnych zajęła Malwina Zielińska z klasy III B, a nagrodę za trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Małecka z klasy I C. Pomysłodawczynią, inicjatorką i koordynatorką konkursu jest p. Elżbieta Kamińska. 

 

Dobrzyńsko – Kujawski Konkurs Recytatorski

17 czerwca 2014r. w Karnkowie koło Lipna odbył się XII Dobrzyńsko-Kujawski Konkurs Recytatorski. Uczestniczą w nim uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi recytatorzy prezentują teksty poetyckie i prozatorskie związane z naszym regionem lub autorstwa poetów, pisarzy regionalnych. 

Uczniowie naszej szkoły brali udział prawie we wszystkich edycjach tego konkursu. W tym roku II LO reprezentowały uczennice Justyna Bińkowska, która za recytację wiersza Marzenny Lewandowskiej pt. „Miłość jak kromka chleba” zdobyła drugie miejsce, oraz Ada Grzelak – która za interpretację fragmentów utworu Czesława Andrzejkowicza „Pieśń o Ziemi Kujawskiej” zdobyła miejsce trzecie. Obie recytatorki przygotowały się do konkursu pod kierunkiem p. Henryka Wasilewskiego.