II LO na V Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości

Utworzono: wtorek, 15, April 2014

W dniach 9-12 kwietnia odbył się we Włocławku V Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Zorganizowano wiele spotkań, wykładów, odczytów, prezentacji, konkursów, seminariów, pokazów, wystaw, wycieczek. W tegorocznym Festiwalu - tak jak w ubiegłych – aktywnie uczestniczyła nasza szkoła.

10 kwietnia w Collegium Novum WSHE odbyło się XII seminarium młodzieżowe „Szkice do pejzażu artystycznego, literackiego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej – o kulturotwórczej roli artystów, pisarzy, poetów naszego regionu”.

II LO im. Mikołaja Kopernika reprezentowała Inez Jabłońska, uczennica klasy Ie. Inez przygotowała, pod kierunkiem p. Henryka Wasilewskiego, wystąpienie nt. „Zawsze wierna… Opowieść o Teresie Bojarskiej”. 11 kwietnia w Collegium Novum WSHE nauczyciel naszej szkoły, pan Henryk Wasilewski, reprezentujący Sekcję Literacko-Artystyczną Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, przedstawił prelekcję nt. „Włocławek na literackim szlaku. Miasto lat szkolnych Marii Kuncewiczowej.”