Konkurs w Karnkowie

Utworzono: poniedziałek, 23, June 2014

17 czerwca br. w Karnkowie koło Lipna odbył się XII Dobrzyńsko-Kujawski Konkurs Recytatorski. Uczestniczą w nim uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi recytatorzy prezentują teksty poetyckie i prozatorskie związane z naszym regionem lub autorstwa poetów, pisarzy regionalnych.

Uczniowie naszej szkoły brali udział prawie we wszystkich edycjach tego konkursu.  W tym roku II LO reprezentowały uczennice Justyna Bińkowska, która za recytację wiersza Marzenny Lewandowskiej pt. „Miłość jak kromka chleba” zdobyła drugie miejsce, oraz  Ada Grzelak – która za interpretację fragmentów utworu Czesława Andrzejkowicza „Pieśń o Ziemi Kujawskiej” zdobyła miejsce trzecie. Obie recytatorki przygotowały się do konkursu pod kierunkiem pana profesora Henryka Wasilewskiego.