Szkoła przyjazna prawom człowieka

Utworzono: czwartek, 08, October 2015

Nasza szkoła, jako jedna z 5 szkół w Polsce, uczestniczy od zeszłego roku szkolnego w międzynarodowym projekcie „Szkoła przyjazna prawom człowieka” wraz ze szkołami z Włoch, Irlandii i Portugalii. W ramach projektu odbywają się warsztaty antydyskryminacyjne dla każdej klasy i szkolenia dla Rady Pedagogicznej, pracowników obsługi i administracji.

Powołany zespół opracował strategię i harmonogram działań na ten rok.

W związku z projektem Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Ćwikowska uczestniczyć będzie dnia 14.10 w konferencji prasowej w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie (http://amnesty.org.pl/no_cache/aktualnosci/strona/article/8672.html)

Koordynatorką projektu w szkole jest Elżbieta Kamińska, która wraz z młodzieżą uczestniczyć będzie w obozie szkoleniowym w Palermo na Sycylii w dn. 7-13.11.2015. Spotkanie to służyć będzie wymianie doświadczeń i pomysłów związanych z promowaniem praw człowieka i tolerancji  oraz przeciwdziałaniem dyskryminacji.