Obóz szkoleniowy Amnesty International

Utworzono: czwartek, 19, November 2015

W dniach 6-13.11.2015 uczennice naszej szkoły: Aleksandra Małecka i Dominika Gospodarowicz wraz z nauczycielką Elżbietą Kamińską uczestniczyły w obozie szkoleniowym Amnesty International w Palermo na Sycylii w ramach projektu „Szkoła przyjazna prawom człowieka. Stop bullying.”

Na obozie spotkali się przedstawiciele  5 szkół z Polski, 6 szkół z Portugalii, 3 z Włoch i 3 z Irlandii oraz koordynatorzy ze wszystkich krajów. Celem warsztatów była integracja młodzieży, przełamywanie barier językowych, wymiana doświadczeń, zaplanowanie dalszych działań oraz dokonanie ewaluacji. Wspólnie przygotowaliśmy flash mob na placu teatralnym w Palermo. Zajęcia prowadzone były w różnych grupach: wspólnie, narodowych i międzynarodowych, uczniowskich i nauczycielskich.
Oprócz codziennych warsztatów uczniowie zwiedzili Rzym i Palermo, a po zakończeniu obozu piątkowe popołudnie spędzili na plaży w Mondello.