Dzień Edukacji Narodowej - wyróżnieni nauczyciele II LO

Utworzono: poniedziałek, 22, October 2012

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej grupa nauczycieli z naszej szkoły została wyróżniona odznaczeniami państwowymi i resortowymi, a także nagrodami.

Medale Srebrne Za Długoletnią Służbę otrzymały panie Małgorzata Ćwikowska i Elżbieta Rutkowska, Brązowe – Aneta Dziwulska i Beata Wróblewska, Medale Komisji Edukacji Narodowej – panie Elżbieta Kamińska i Elżbieta Politułło oraz pan Henryk Wasilewski. Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek przyznano w tym roku panu Tomaszowi Nakonowskiemu.

Pan Henryk Wasilewski  otrzymał również, jako pierwszy włocławianin, honorowy tytuł i medal Nauczyciel Kraju Ojczystego.  Wyróżnienie to,  nadawane  przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego za szczególne zasługi w rozpowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży, odebrał 16  października z rąk prezesa ZG PTTK Lecha Drożdżyńskiego w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.  Podziękowania i gratulacje przekazała panu Wasilewskiemu Krystyna Szumilas, Minister Edukacji Narodowej.