Narodowe Czytanie 2016

Utworzono: środa, 07, September 2016

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika po raz piąty wzięła udział w Akcji Narodowe Czytanie. W tym roku 3 września odbyło się czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie „Kopernika” pod opieką Elżbiety Kamińskiej i Anety Dziwulskiej wzięli udział w imprezach organizowanych na terenie naszego miasta. Najpierw uczestniczyliśmy we wspólnym czytaniu, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Następnie gościliśmy na Bulwarach, gdzie odbyło się wielogodzinne czytanie powieści zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Teatr Impresaryjny i Centrum Kultury „Browar B”. W II LO przygotowano wystawę prezentującą najciekawsze egzemplarze „Quo vadis” ze zbiorów biblioteki szkolnej.