Aktualności

Dzień Języków Obcych w Koperniku

Utworzono: wtorek, 04, październik 2016

30 września 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie klas drugich musieli rozwiązać test wiedzy o krajach anglosaskich. Najlepszy wynik, a tym samym pierwsze miejsce w konkursie, zajęła uczennica klasy II d - Julia Lebiedzińska. Miejsce drugie zajęła Alicja Kusiak z klasy II e a trzecie Miłosz Paliński (IIg) i Aleksander Błaszak (IIe). Zwycięzcy otrzymają ocenę cząstkową celującą z języka angielskiego.

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, klasy pierwsze losowały  nazwy europejskich krajów anglojęzycznych. Każda klasa miała przygotować plakat ilustrujący wybrany kraj. Do konkursu przystąpiły 4 klasy pierwsze: 1 a,c,d,e. Jury, w skład którego wchodzili wszyscy nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły, najlepiej ocenili plakat przygotowany przez klasę 1 d (Irlandia). Zwycięska klasa otrzyma słodki podarunek.