Młodzież i nauczyciele II LO na konferencji z okazji 100. rocznicy urodzin Jerzego Pietrkiewicza

Utworzono: wtorek, 04, October 2016

100 lat temu, 29 września 1916 roku, w podwłocławskich Fabiankach urodził  się Jerzy Pietrkiewicz - poeta, powieściopisarz, tłumacz, historyk literatury, profesor Uniwersytetu Londyńskiego (zmarł w Londynie 26 października 2007 r. ).

Z tej okazji 29 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku odbyła się konferencja, na której przypomniano życie i twórczość tego wybitnego literata i uczonego. Referaty przedstawili pan dr Adam Wróbel, profesor Kujawskiej Szkoły Wyższej, przewodniczący Sekcji Filologiczno-Artystycznej Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, i pani Maria Magdalena Drzewiecka, kierująca Gminną Biblioteką Publiczną w Fabiankach. W konferencji uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły z nauczycielami - panią Anetą Dziwulską i panem Henrykiem Wasilewskim. W programie uroczystości znalazła się również krótka część artystyczna. Kinga Wiśniewska, uczennica II LO, recytowała fragment poematu Jerzego Pietrkiewicza pt. "Kula magiczna". Za recytację tego utworu, przygotowaną pod kierunkiem pana Henryka Wasilewskiego, Kinga otrzymała w czerwcu br. pierwszą nagrodę w Dobrzyńsko-Kujawskim Konkursie Recytatorskim w Karnkowie.