Aktualności

Dzień Kundelka w Koperniku

Utworzono: piątek, 07, październik 2016

Trwają obchody Światowego Dnia Zwierząt, dlatego nasza szkoła z inicjatywy wolontariuszy postanowiła zorganizować lekcję o życiu „bezdomnych” w schronisku. W związku z tym odwiedzili nas niezwykli goście - psy z włocławskiego schroniska.

Przybyło do nas pięć psiaków wraz z dyrekcją schroniska i jego pracownikami. Pani Dominika zaprezentowała Bongo- psa, który kiedyś „nie miał rokowań”. Ten pies to prawdziwy dowód na to, iż każdego psa można zresocjalizować. Z kolei pani Ewa Kossowska - trenerka zwierząt opowiedziała nam o pozytywnym szkoleniu  psów .Nasi wspaniali wolontariusze zaprezentowali podopiecznych schroniska, którzy SZUKAJĄ DOMU!!! Bardzo dziękujemy dyrekcji, samorządowi, wolontariuszom, a w szczególności pani Agnieszce Brzostowicz. Bez tych osób taka impreza by nie doszła do skutku!!! Dziękujemy także za zaangażowanie uczniów w zbiórkę darów na rzecz schroniska. 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie podopiecznych schroniska, bądź wolontariatu, nasi szkolni wolontariusze służą pomocą.