Maski 2017

Utworzono: wtorek, 07, marzec 2017

Zespoły, które zakwalifikowały się do Finału Ogólnopolskiego Małych Form Teatralnych MASKI 2017

Do udziału w Finale Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych MASKI 2017 zakwalifikowały się następujące zespoły:

1. Teatr „Talia” z Zespołu Szkół w Chrostkowie ze spektaklem „Babett kłamie”;

2. Teatr „Światło” z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku ze spektaklem „Moralność pani Dulskiej”;

3. Teatr „Bomba” z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krojczynie ze spektaklem „Jacyś ludzie”;

4. Grupa Teatralna z IV Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku ze spektaklem „Naprawdę jacy jesteśmy, nie wie nikt”;

5. Teatr „Bene Nati” z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie ze spektaklem „Klimaty retro”.

Spektakle finałowe odbędą się 24 marca 2017 roku w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 13. Początek o godz. 10.00. Kolejność spektakli:

1. „Naprawdę jacy jesteśmy, nie wie nikt”

2. „Jacyś ludzie”

3. „Babett kłamie”

4. „Moralność pani Dulskiej”

5. „Klimaty retro”

Kwestionariusz do pobrania (format PDF)

MASKI 2016

15 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00 w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego odbyła się 10 edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych Maski 2016. Nasze przedsięwzięcie  Honorowym Patronatem objęli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent  Miasta Włocławek.
Przegląd zaszczycili znamienici goście: Pan Piotr Kowal reprezentujący Pana Janusza Zemke Europosła do Parlamentu Europejskiego, Pani Małgorzata Safandowska  reprezentująca Panią Joannę Borowiak Posłankę na Sejm RP, Pani Jolanta Michalska starszy wizytator Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty we Włocławku, Pani dr Barbara Moraczewska wiceprezydent Miasta Włocławek, Pani Mariola Gawłowska Przewodnicząca  Komisji Edukacji Rady Miasta Włocławek, Pan Krystian Łuczak Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Włocławek, Pan Krzysztof  Kukucki Przewodniczący Klubu Radnych SLD, Pani Agnieszka Białopiotrowicz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, Pani Angelika Żychlewicz Dyrektor Wydziału Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, Pani Aleksandra Kulińska Kierownik referatu Kultury Wydziału Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, Pani Lidia Piechocka – Witczak Dyrektor Centrum Kultury Browar B.

Warto przy tej okazji przypomnieć krótko historię Przeglądu Małych Form Teatralnych MASKI. Pierwsze przeglądy były organizowane przez II Liceum im. M. Kopernika i konkurs odbywał się w szkole, a udział brały szkolne teatry z Włocławka i okolic. Jednak z biegiem czasu konkurs cieszył się coraz większą popularnością i szkoła nawiązała współpracę z Włocławskim Ośrodkiem Edukacji i Promocji Kultury, p. dyrektorem Janem Jabłońskim, a następnie z Teatrem Impresaryjnym, p. dyrektorem Janem Polakiem. Konkurs ma dziś zasięg ogólnopolski. Inicjatorkami przeglądu są nauczycielki języka polskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, panie Małgorzata Ćwikowska i Agnieszka Wojciechowska. Ich pomysł i realizacja zostały docenione w 2008 roku przez Prezydenta Miasta Włocławek, bowiem Przegląd Małych Form Teatralnych otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta w Dziedzinie Kultury, jako Wydarzenie Kulturalne Roku.

W ostatnich 2 latach w naszym Przeglądzie brały udział teatry z całego kraju. Były to: Żary, Białystok, Kamienna Góra, Poznań, Krojczyn, Lipno, Chrostkowo, Toruń, Elbląg, Rypin, Kleszczewo, Bydgoszcz. Co roku przegląd adresowany jest do grup teatralnych działających w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych patronatem medialnym objęły redakcje: TV KUJAWY, Włocławski Portal Internetowy q4, Gazeta Pomorska, Internetowe Radio EMKA , Czas Włocławka.

Spektakle teatralne oceniało  Jury w składzie:

Pani Anna Mika - aktorka, instruktorka teatralna,

Pan Jerzy Rochowiak - dramaturg, krytyk teatralny,

Pan Jan Polak – aktor, reżyser

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla zespołów i indywidualnych wykonawców; a są to:

1. p. Janusz Zemke, Europoseł do Parlamentu Europejskiego

2. p. Joanna Borowiak, Poseł na Sejm RP

3. p. Łukasz Zbonikowski, Poseł na Sejm RP

4. p. Stanisław Pawlak, Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

5. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty p. Marek Gralik

6. p. dr Marek Wojtkowski, Prezydent Miasta Włocławek

7. p. Jarosław Chmielewski, Przewodniczący Rady Miasta Włocławek

8. p. Mariola Gawłowska, Przewodnicząca Komisji Edukacji UM

9. p. Krystian Łuczak Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu UM

10. Klub Radnych SLD z p. Krzysztofem Kukuckim, Przewodniczącym Klubu

11. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z p. Prezesem Radosławem Zacharkiem

12. Koło Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika we Włocławku z p. Prezes Grażyną Rybarczyk

13. Teatr Impresaryjny we Włocławku im. Włodzimierza Gniazdowskiego

14. Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku

WERDYKT JURY:

Nagrodę indywidualną otrzymał Cezary Gawrysiak z zespołu BEZPRZERWY z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika we Włocławku.

Grand Prix otrzymał zespół teatralny „Talia” z Zespołu Szkół  w Chrostkowie

I nagrodę otrzymał zespół BEZPRZERWY z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie

Dwie II nagrody zdobyły:

Teatr Bene Nati z Liceum Ogólnokształcącego z Lipna

Oraz Zespół Fundamentum z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli.