Aktualności

Młodzież II LO na lekcjach bibliotecznych

Utworzono: sobota, 19, listopad 2016

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika pod opieką Anety Dziwulskiej uczestniczyła w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez włocławskie biblioteki.

W dniu 7 listopada 2016r. młodzież z kl.IF odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Warszawskiej. Uczniowie  jako współcześni czytelnicy zapoznali  się z warsztatem informacyjnym biblioteki, zwiedzili wszystkie działy oraz zapoznali się ze stanem czytelnictwa w oparciu o stan badań Biblioteki Narodowej.

Ponadto zwiedziła  następujące wystawy: Romana Taźbierskiego- „Włocławek w rysunku”, „Litwos”-wystawę z okazji uchwalonego przez Senat roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza w 100.rocznicę śmierci oraz wystawę w 1050 rocznicę Chrztu Polski.

Natomiast w dniu 15 listopada 2016 r. klasa IE uczestniczyła w lekcji bibliotecznej -„Biblioteki cyfrowe” w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Nowomiejskiej, na której została omówiona  prezentacja na temat internetowych i elektronicznych baz danych różnych dokumentów. Uczniowie dowiedzieli się, że katalogi komputerowe bibliotek naukowych, pedagogicznych i publicznych pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju współczesnego czytelnictwa, ponieważ nie wychodząc z domu, o każdej porze możemy znaleźć sobie literaturę na interesujący nas temat. Ponadto uczniowie zapoznali się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z niej. 

Zajęcia zarówno w Miejskiej Bibliotece Publicznej jak i w Bibliotece Pedagogicznej były bardzo interesujące, ponieważ uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i poszerzyli wiedzę na temat ich wyszukiwania.