Aktualności

Nauczyciele naszej szkoły we władzach PTSM

Utworzono: wtorek, 06, grudzień 2016

29 listopada br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Włocławskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. W zebraniu poza delegatami uczestniczyli też jako goście uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika.

Do władz Oddziału Włocławskiego PTSM zostali wybrani nauczyciele związani z naszą szkołą - prezesem Zarządu Oddziału został pan Stanisław Milczarek, były wieloletni dyrektor II LO, natomiast sekretarzem Oddziału pan Henryk Wasilewski. We władzach Oddziału znalazł się również pan Zbigniew Kudelski - został wybrany sekretarzem Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych organizuje nie tylko bazę turystyczną (schroniska), ale też rozmaite - tanie i popularne - formy aktywnego wypoczynku, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, takie jak rajdy i obozy. Oddział Włocławski jest obecnie jedynym oddziałem PTSM działającym w województwie kujawsko-pomorskim. Warto przypomnieć, że Ruch Schronisk Młodzieżowych rozpoczął swoją działalność w Polsce już dziewięćdziesiąt lat temu (w 1926 roku).