„PoczytajMy” – nasza młodzież w Przedszkolu Publicznym nr 26

Utworzono: wtorek, 14, February 2017

12 stycznia br. uczniowie klasy Id razem z Panią Katarzyną Trząsalską gościli w Przedszkolu Publicznym nr 26 „Kujawska Przystań” we Włocławku.

Tym razem w ramach akcji „PoczytajMy” spotkaliśmy się z dziećmi 5 i 6-letnimi. Grupa przedszkolaków z uwagą przysłuchiwała się baśniom czytanym przez licealistów, a potem z zaangażowaniem rozmawiała na temat przygód bajkowych bohaterów. Nie zabrakło też wesołych zabaw i konkursów. Podczas spotkania panowała przyjazna, radosna atmosfera. Starszacy otrzymali drobne pamiątkowe upominki - zakładki do książek oraz obrazki do kolorowania. Mogliśmy się przekonać, że wspólne czytanie książek może być ciekawą przygodą. Mamy nadzieję, że udało nam się zarazić młodszych kolegów pasją czytania, bowiem: „...niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później – i nieważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć – wrócimy.” (Carlos Ruiz Zafón)