Aktualności

Uczciliśmy urodziny Patrona naszej szkoły

Utworzono: poniedziałek, 20, luty 2017

19 lutego przypada rocznica urodzin Mikołaja Kopernika (1473-1543), Patrona naszego liceum. Dzień ten jest świętem II LO. Z tej okazji w piątek 17 lutego w szkole obowiązywał strój galowy, a przed znajdującą się w holu tablicą upamiętniającą Wielkiego Astronoma przedstawiciele uczniów i nauczycieli złożyli wiązankę kwiatów.

Panie z biblioteki szkolnej przygotowały wystawkę o tematyce kopernikańskiej, odbyły się okolicznościowe prelekcje dla młodzieży. Pan profesor Henryk Wasilewski mówił o miejscu Mikołaja Kopernika w polskiej kulturze, o związku astronoma z naszym regionem i tradycji kopernikańskiej we Włocławku. Panowie Stanisław Milczarek (były wieloletni dyrektor II LO) i Jerzy Skóra z Oddziału Włocławskiego Polskiego Towarzystwa Astronautycznego, z którym II LO ściśle współpracuje, przybliżyli znaczenie dzieła Kopernika - jego wpływ na zrozumienie wszechświata; zainteresowali też uczniów problemami, które stara się rozwiązać współczesna astronomia.

W niedzielę 19 lutego pani dyrektor Małgorzata Ćwikowska i pan profesor Zbigniew Kudelski oraz uczennice Ewelina Makowska i Katarzyna Snopkowska (obie z klasy III f) - w towarzystwie przedstawicieli Oddziału Włocławskiego PTA, panów Stanisława Milczarka, Edwarda Balceraka i Jerzego Skóry - złożyli kwiaty przed pomnikiem Mikołaja Kopernika we Włocławku.