Laureatki Bogna i Olga Łukomskie wyjadą do Brukseli!

Utworzono: piątek, 14, April 2017

Bogna i Olga Łukomskie zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Z energetyką w przyszłość”, którego finał (III etap) odbył się 7 kwietnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Laureatki wyjadą do Brukseli na zaproszenie Posła Parlamentu Europejskiego, profesora Jerzego Buzka, który objął patronat nad konkursem.

Celem konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski jest popularyzacja nauk ścisłych i technicznych oraz zachęcanie młodzieży do studiowania na uniwersyteckich kierunkach ścisłych i na politechnikach poprzez: poznanie różnych form pozyskiwania energii (czyste technologie węglowe, energetyka jądrowa, fuzja termojądrowa, odnawialne źródła energii, gaz łupkowy), poznanie zagrożeń i pozytywnych stron energetyki konwencjonalnej i nowoczesnych technologii energetycznych, uświadomienie ścisłej korelacji nauk matematyczno-przyrodniczych. Opiekę naukową sprawuje Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. Opiekunem pracy konkursowej jest pani mgr Agnieszka Sztuka.

Gratulujemy!