Wycieczka do Szkocji i Amsterdamu

Utworzono: sobota, 22, April 2017

W dniach 5.04- 12.04 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w fantastycznej wycieczce do Szkocji. Podziwialiśmy malownicze krajobrazy Northumberland National Park i Doliny Łez. Zwiedzaliśmy urokliwe zakątki pięknych miejsc: Jedburgha, Melrose oraz Edynburga - stolicy kraju.

Poznaliśmy historię Szkocji i jej bohaterów: Rob Roya, Williama Wallace’a,  Roberta I Bruce’a. Wyruszyliśmy także na spotkanie z Nessie- potworem z Loch Ness. Podziwialiśmy kulturę i naturę tego pięknego i dumnego kraju. Przez całą podróż towarzyszyły nam symbole Szkocji: kilty, dudy i whisky. Niektórzy mieli odwagę skosztować najbardziej znanej szkockiej potrawy- haggisa. Inni zajadali się batonem Mars zapiekanym w głębokim oleju. Polowe warunki i kuchnia pana Hirka to nieodłączny element naszych wypraw  biurem podróży pana Jacka. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Amsterdam, poznając niezwykłą specyfikę tego miasta. Dodatkową atrakcją była podróż dziesięciopiętrowym promem i nocleg w kajutach. Pogoda dopisała. Choć Szkocja często kojarzy się z wiatrem i deszczem, nas przywitała słońcem. Organizatorami wycieczki byli nauczyciele języka angielskiego: Al Mutasem El Maytaah i Tomasz Nakonowski. Oprócz nich opiekę nad uczniami sprawowali: Elżbieta Kamińska i Bartosz Bachurski, któremu zawdzięczamy również zamieszczone zdjęcia.