Warsztaty teatralne

Utworzono: poniedziałek, 30, October 2017

W dniu 28 października młodzież z teatru „Światło” uczestniczyła w warsztatach teatralnych w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Gospodarzem spotkania był ks. Paweł Nowogórski, zaś zajęcia prowadziła pani Aleksandra Kopycińska, studentka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Młodzi aktorzy ćwiczyli dykcję, pracowali nad ruchem scenicznym, samodzielnie tworzyli etiudy, a nawet nauczyli się tańczyć menueta. Gościem specjalnym spotkania była pani Zofia Melechówna, aktorka filmowa i teatralna, związana od wielu lat z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, która udzieliła adeptom sztuki teatralnej wielu cennych rad. Warsztaty poprzedzają III Konfrontacje Teatralne 2017 – „Niepodległa 1918 – 2018”, które odbędą się w listopadzie w Górsku. Teatr „Światło” będzie tam również obecny.