Konkurs tłumaczeniowy

Utworzono: czwartek, 21, December 2017

15 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym etapie konkursu translatorskiego zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie dwóch tekstów z języka polskiego na język angielski oraz dokonanie tłumaczenia jednego tekstu z języka angielskiego na język ojczysty.

Uczestnicy konkursu mogli korzystać z wielu słowników, tematycznych, frazeologicznych, słownika synonimów, kolokacji. Niestety, pomoc językowa, translatorska, w ramach posiadanych urządzeń elektronicznych była, zgodnie z regulaminem konkursu, zabroniona. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności translatorskich, doskonalenie posiadanych już umiejętności językowych w kierunku dokonywania właściwych  interpretacji czytanych tekstów. Rozstrzygnięcie I etapu konkursu nastąpi do końca lutego 2018r. Mamy głęboką nadzieję, że nasi uczniowie zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu. Trzymamy kciuki.