26 finał WOŚP

Utworzono: niedziela, 14, January 2018

12 stycznia 2018 r  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał gra "DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW".

Organizatorami byli Joanna Gradowska i Krzysztof Stasiak, a koordynatorami uczennice II LO Natalia Ślipko oraz Olga Seligmann.  Koncert WOŚP prowadzili: Mateusz Antoszewski, Justyna Szwankowska, Justyna Szymańska oraz Maciej Olesiński.

W konercie brali udział:

1. Cheerleaderki Anwil Dance Team Judyty Witkowskiej,

2. Mini formacja JWDS Anwil Dance Team Judyty Witkowskiej,

3. Zespół Pepereo- uczniowie II LO w składzie Marcin Lińczak, Grzegorz Rumel, Aleksander Błaszak, gościnnie Piotr Rutkowski,

4. Włocławskie Towarzystwo Judo Włodzimierza Ciniewskiego oraz trenerzy Aleksander i Łukasz Ciniewscy (absolwenci II LO),

5. Zespół "Pieśni i Tańca Kujawy" Macieja Mielczarskiego, w składzie uczennica II LO Zofia Krakowiak,

6. Zespół Ferrari x Locke,

7. Zespół Puls, w składzie uczennice II LO Wiktoria Możdrzeń, Kaja Odzimek, Julia Kowalska,

8. Pokaz sztuczek psa Vipera wraz z jego trenerką Julią Brzezińską,

9. Kabaret Szymona "Mietka" i Michała (absolwenci II LO),

10.Występy solowe uczniów IILO:

* Natalia Mrozińska (taniec),

* Łukasz Ziemkowski i Oliwia Skiba (śpiew),

* Dorota Maniszewska (skrzypce),

* Kinga Wiśniewska (altówka),

* Angelika Ziomkowska (śpiew),

* Marceli Olszewski i Justyna Rutkowska (trąbka i saksofon),

* Natalia Ślipko i Alicja Wojciechowska (śpiew),

* Martyna Piekarska (śpiew),

* Kinga i Dorota (śpiew),

Na koncercie odbyły się również licytacje cennych rzeczy:

* kupony zwalniające uczniów i klasy ze sprawdzianów i klasówek,

* strój Anwilu z autografami koszykarzy przekazany przez Klub Koszykówki Włocławek,

* piłka do koszykówki również z autografami koszykarzy Anwilu Włocławek oraz koszulka z autografami koszykarzy reprezentacji Polski, pozyskana za pośrednictwem ucznia II LO Filipa Drozdowskiego a przekazana przez Klub Koszykówki Włocławek,

* limitowana koszulka z logo II LO wykonana i przekazana przez panią mgr Agnieszkę Brzostowicz,

W czasie 26 Finału WOŚP w II LO odbył się kiermasz zdrowej żywności przygotowany przez poszczególne klasy II LO. W ciągu całego dnia trwała kwesta wśród  uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na rzecz WOŚP- u.

Nasza szkoła zadbała również o poczęstunek dla zaproszonych wykonawców, który częściowo ufundowali Państwo Barbara i Jan Szwarc.

Całość 26 Finału WOŚP w II LO została upamiętniona przez fotografów i kamerzystów.

Na 26 Finał WOŚP w II LO zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych mediów.

Organizatorzy składają podziękowania Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi za pomoc i wyrozumiałość w przygotowaniach i przeprowadzeniu 26 Finału WOŚP.