100 lecie Niepodległości

Utworzono: środa, 14, marzec 2018

Wykład Prezydenta Marka Wojtkowskiego w II LO

21 marca 2018 r w murach naszego liceum gościliśmy prezydenta naszego miasta, Pana Marka Wojtkowskiego, który wygłosił prelekcję na temat: "Pierwsze lata Niepodległej Polski". Spotkanie zostało poszerzone o pytania uczniów dotyczące historii i czasów współczesnych w naszym mieście.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

W ramach 100-lecia Niepodległości dnia 7 marca klasy Ic i Ie zwiedziły Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Znajduje się ono w budynku dawnego więzienia carskiego, którego więźniem był sam Józef Piłsudski.

Obok zwiedzania stałej wystawy "Drogi do Niepodległej 1791-1921"’ młodzież uczestniczyła w lekcji "Żołnierze chwytają za broń!", prezentującej mundury oraz broń żołnierzy i powstańców polskich w walce o wolną Polskę.

Wycieczkę zorganizowały panie A. Woźniak i L. Zbroszczyk.

Zdjęcia (link)