Konkurs Artystyczny "Młode Talenty II LO" rozstrzygnięty

Utworzono: niedziela, 15, April 2018

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są: Mateusz Tokarski z klasy 2C w kategorii poezja („Jak być wielkim?”), Jakub Bernaciak z klasy 2B w kategorii opowiadanie („Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił”), Liliana Jędrzejewska z klasy 2B w kategorii fotografia („Bańkowy Toruń”).

Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla: Dominiki Góreckiej z klasy 1A w kategorii poezja („Niech wróci dawna Polska”), Zuzanny Nowak z klasy 1E w kategorii opowiadanie („Są rzeczy, za które warto walczyć”), Marzeny Wysockiej z klasy 2B w kategorii fotografia („Kujawy moją małą ojczyzną”)

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się X edycja Konkursu Artystycznego „Młode Talenty II LO”. Konkurs adresowany jest do uczniów „Kopernika” i ma na celu: zachęcanie młodzieży do twórczej pracy, poszukiwanie ukrytych talentów oraz ich promowanie.  Temat tegorocznej edycji brzmiał: Ojczyzną moją – Polska! Uczniowie  mogli wyrazić swoją duszę w dwóch kategoriach: literackiej i graficznej. Prace zostały ocenione przez jury w składzie: pani Marzena Skierska, pani Elżbieta Rutkowska, pani Aneta Dziwulska.

Najlepsze prace zostały umieszczone na wystawie (I piętro). Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców II LO.