NARODOWE CZYTANIE 2018

Utworzono: poniedziałek, 17, September 2018

W dniu 08 września 2018r. młodzież z kl. IIa i IIIc pod opieką Anety Dziwulskiej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kartki, a osoby, które przyniosły swoje egzemplarze, miały możliwość oznakowania swojego tomu pieczęcią „Narodowe Czytanie 2018”. Dodatkowo egzemplarz „Przedwiośnia”  otrzymaliśmy do naszej biblioteki szkolnej.

Oprócz wspólnego czytania zorganizowano również m.in : wystawę prac plastycznych dzieci z włocławskich przedszkoli „Szklane domy”, literacki quiz wiedzy o „Przedwiośniu”, chodnikowe mozaiki, czyli tworzenie tematycznych rysunków kredą.  Na zakończenie mogliśmy skosztować pysznej grochówki.

W związku z akcją w czytelni II Liceum Ogólnokształcącego przygotowano interesującą wystawę prezentującą  najciekawsze egzemplarze „Przedwiośnia”  ze zbiorów biblioteki szkolnej.