Spotkanie z Jadwigą Kretkowską w bibliotece II LO

Utworzono: czwartek, 27, February 2014

30.01.2014r. w czytelni naszej szkoły odbyło się spotkanie z panią Jadwigą Kretkowską, regionalną poetką, autorką tomiku wierszy pt. „Ukłon”.

Spotkanie przygotowane przez p. Anetę Dziwulską i p. Marzenę Skierską poprowadził p. Henryk Wasilewski. Pani Jadwiga, choć jest już osobą niemłodą i ma problemy ze zdrowiem, zaskoczyła słuchaczy, uczniów kilku klas, bezpośredniością i prawdziwie młodzieńczą energią. Recytowała swoje wiersze, odpowiadała na pytania prowadzącego. Mówiła nie tylko o poezji – także o sprawach, które wpisane są w codzienność; zachęcała młodzież do aktywności. W bibliotece II LO odbyło się już wiele spotkań z twórcami regionalnymi, są one ważnym, niebanalnym sposobem poznawania kultury naszej małej Ojczyzny.