Global Citizen

Utworzono: czwartek, 27, February 2014

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika we Włocławku w dniach 17-21 lutego gościło w swoich murach studentów: Olhę Balahur z Ukrainy i Rohana Mehtę z Indii.

Studenci należą  do międzynarodowej organizacji AISEC i są uczestnikami programu Global Citizen. Program ten jest ukierunkowany na edukację kulturową, budowanie tolerancji, rozwijanie świadomości w obszarach globalnych problemów świata, zagrożeń ekologicznych i praw człowieka. W ramach odbywanych spotkań z  młodzieżą studenci mówili o swoich krajach i poruszali zagadnienia związane z ich historią i  kulturą. Dla uczniów „Kopernika” była to również szansa wymiany doświadczeń, spojrzenia na globalne problemy świata z innej perspektywy kulturowej oraz możliwość konwersacji w języku angielskim.