Projekt „Szkoła przyjazna prawom człowieka”

Utworzono: poniedziałek, 16, March 2015

W tym roku szkolnym nasza szkoła, dzięki podejmowanym wcześniej działaniom i udziałowi w różnych projektach,  została zaproszona przez Amnesty International do dwuletniego międzynarodowego projektu „Szkoła przyjazna prawom człowieka” jako jedna z pięciu szkół w Polsce i siedemnastu w Europie.

W projekcie uczestniczą uczniowie ze szkół z Włoch, Portugalii i Irlandii. Celem projektu jest przeciwdziałanie wszelkim przejawom dyskryminacji i przemocy. W ramach projektu przeprowadzone zostały ankiety wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców na temat przestrzegania praw człowieka w szkole. Opracowany raport posłużył do zaplanowania kolejnych działań i tematyki warsztatów. Uczniowie każdej klasy uczestniczą obecnie w warsztatach antydyskryminacyjnych prowadzonych przez trenerów z całej Polski. Rada szkoleniowa dla nauczycieli zaplanowana jest na czerwiec. Troje nauczycieli i czworo uczniów będzie uczestniczyć w dniach 27-29.03 w spotkaniu wszystkich szkół z Polski uczestniczących w projekcie. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, a jego celem jest wymiana doświadczeń oraz warsztaty dla uczestników. Spotkanie wszystkich szkół biorących udział w projekcie zaplanowane jest na wrzesień 2015 we Włoszech. Koordynatorem i opiekunem projektu w szkole jest Elżbieta Kamińska.