Konkurs w Karnkowie

Utworzono: środa, 08, July 2015

Udział uczniów naszej szkoły w Dobrzyńsko-Kujawskim Konkursie Recytatorskim stał się już tradycją, niejednokrotnie odnosiliśmy w nim sukcesy. Tak było i w tym roku. W XIII edycji tego konkursu Aleksandra Gorzycka, uczennica klasy IIe, zdobyła I miejsce, a Kornelia Kozłowska z klasy Ic - miejsce III.

Ola przygotowywała się pod kierunkiem Pana Henryka Wasilewskiego, opiekunami Kornelii byli Pan Henryk Wasilewski i Pani Elżbieta Rutkowska. Konkurs odbywa się w gimnazjum w Karnkowie (niewielka wioska niedaleko Lipna, gniazdo zasłużonego nie tylko dla naszego regionu rodu Karnkowskich) - pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Uczestnicy recytują jeden tekst poetycki bądź prozatorski związany z najbliższym regionem ( wschodnia część Kujaw i ziemia dobrzyńska) lub autorstwa poety, pisarza regionalnego. Jest to  odpowiedni i miły - bo sprzyjają mu pogodna, pozbawiona przesadnej rywalizacji atmosfera oraz serdeczność Organizatorów - sposób propagowania regionalizmu, literatury i żywego słowa.