Dywizjon 303

Utworzono: czwartek, 19, November 2015

Dnia 18 listopada w naszej szkole odbył się Turniej Gry Lotniczej Dywizjon 303 pod patronatem  Instytutu Pamięci Narodowej. W rozgrywkach uczestniczyło 16 zawodników z klas: Ib, Ig, IIe, IIg, IIIc.

Gra przeniosła uczestników w gorące dni bitewnych miesięcy 1940 roku, ale przede wszystkim upamiętniła udział w tej walce polskich lotników. W komisji konkursowej zasiadły dr Katarzyna Maniewska i dr Izabela Mazanowska z IPN.
Zmagania uczniów zakończyły się zwycięstwem Damiana Wasińskiego z klasy IIg. Miejsce drugie zajął Krzysztof Kurczaba z IIIc, a miejsce III zdobył Mikołaj Sadziński z IIg.
Zwycięzca został zaproszony do udziału w finale turnieju, który odbędzie się 11 grudnia w Gdańsku. Turniej w szkole zorganizowały nauczycielki historii Agnieszka Woźniak i Lidia Zbroszczyk.