Dzień Patrona Szkoły

Utworzono: niedziela, 21, February 2016

19 lutego - w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika - obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji tablicę upamiętniającą Wielkiego Astronoma, w budynku II LO, w holu na parterze, ozdobiła wiązanka kwiatów.

Młodzież mogła obejrzeć w czytelni szkolnej okolicznościową wystawę, przygotowaną przez panie Marzenę Skierską i Anetę Dziwulską. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali prelekcji pana Henryka Wasilewskiego o tradycji kopernikańskiej i roli Mikołaja Kopernika w kulturze, obejrzeli też scenkę przygotowaną przez uczniów klasy II f pod kierunkiem pana Zbigniewa Kudelskiego. Grupa młodzieży pojechała z pania Agnieszką Sztuką do Torunia, by uczestniczyć w wykładzie w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.