„PoczytajMy” – wizyta w Szkole Podstawowej nr 22

Utworzono: wtorek, 10, January 2017

Kontynuując program „PoczytajMy”, grupa uczniów klasy I d pod opieką Pani Katarzyny Trząsalskiej odwiedziła w grudniu 2016r. trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Janusza Korczaka (Zespół Szkół nr 9) przy ul. Promiennej we Włocławku.

W trakcie spotkania z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy III c sięgnięto do baśni Janiny Porazińskiej o przygodach Kozuchy Kłamczuchy oraz zaprezentowano mądre i nadal aktualne wiersze autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej. Nasza młodzież wykazała się nie tylko umiejętnością pięknego czytania oraz ciekawej interpretacji wybranych przez siebie tekstów, ale także ujawniła swoje talenty pedagogiczne, porywając maluchów do wspólnych zabaw i konkursów inspirowanych lekturą. Dzieci były skupione i zaciekawione, z przyjemnością przysłuchiwały się licealistom, żywo reagowały na przygotowane pytania, zadania, konkurencje i angażowały się w zabawy. Mieliśmy również okazję obejrzenia przedstawienia „Cztery żywioły” oraz wysłuchania popisów recytatorskich trzecioklasistów. Niezwykle ciepłe przyjęcie naszej młodzieży przez uczniów klasy III c i ich wychowawczynię – Panią Alinę Gabryjelską - dopinguje nas do dalszych działań w ramach akcji „PoczytajMy”. Okazuje się, mówiąc za Wisławą Szymborską, że "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."