Aktualności

AIESEC 2017

Utworzono: czwartek, 02, marzec 2017

W związku z realizacją projektu międzynarodowego „World Talks” przez naszą szkołę, nauczyciel Tomasz Nakonowski oraz uczniowie Aleksandra Milewska i Mateusz Wasielewski uczestniczyli w uroczystej Gali Partnerów 2017 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Podczas uroczystości  II Liceum Ogólnokształcące otrzymało podziękowania za  współpracę z organizacją AIESEC w ramach której już od 5 lat gościmy cyklicznie studentów z całego świata w murach naszej szkoły. Przypomnijmy, że nadrzędnym celem tego projektu jest prowadzenie zajęć międzykulturowych, warsztatów, które w głównej mierze ukierunkowane są na szerzenie wiedzy o krajach, z których pochodzą nasi goście. Niewątpliwie, zajęcia te służą przełamywaniu barier międzykulturowych, istniejących w podświadomości różnorakich stereotypów, uwarunkowanych pochodzeniem, religią. Jest to niezwykle ważne w chwili rodzących się skrajnych nacjonalizmów, ksenofobii, wrogości w stosunku do ‘obcych’. Jesteśmy wszyscy obywatelami świata, gdzie szacunek dla każdego, bez względu na kolor skóry, wyznanie, poglądy powinny być nadrzędnym celem każdego.

Przez 5 lat trwania projektu gościliśmy studentów z Egiptu, Indonezji, Indii, Nowej Zelandii, Chin, Gruzji, Białorusi.

Od 27 lutego student z Malezji Dennisa Mathew Jacob prowadzi zajęcia i prezentuje naszej szkolnej społeczności swój kraj. Uczniowie poznają geografię tego niezwykłego państwa, jego historię, zwyczaje, niesamowicie różnorodną kuchnię, która jest mieszanką wszystkich smaków Azji, dyscypliny sportowe, typowe dla jego kraju. Zajęcia prowadzone w języku angielskim są dodatkowym atutem, gdyż dają naszym uczniom możliwość prowadzenia konwersacji, sprawdzania swoich kompetencji językowych i motywacji do nauki języków obcych.