Rajd z latarkami

Utworzono: piątek, 16, November 2018

Tuż przed 11 listopada tradycyjnie uczestniczyliśmy w „Rajdzie z latarkami” organizowanym przez włocławski oddział PTSM (Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych). To już 29 edycja, choć w tym roku wyjątkowa, bo zbiegająca się ze 100-leciem odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Trasa wiodła z Bulwarów Marszałka Józefa Piłsudskiego przez most stalowy im. Edwarda Śmigłego-Rydza do Szkoły Podstawowej nr 8 na Zawiślu. Następnie, już po zapadnięciu zmroku, wyruszyliśmy lasami w kierunku Pomnika Obrońców Wisły 1920 roku. Na tym dość pagórkowatym odcinku przydały się latarki, które dodawały tajemniczości przemieszczającej się około 350 osobowej grupie. Ostatecznie po dotarciu na taras widokowy uczestniczyliśmy w ognisku i podziwialiśmy piękną panoramę Włocławka w nocnej szacie.

W tym roku „Kopernik” wędrował w składzie:

- Weronika, Oliwia, Zuzia z klasy IA

- Michalina, Patrycja, Emilia z klasy IB

- Oliver z klasy IC

- Natalia, Julka, Asia, Natalia z klasy ID

- Dominik z klasy IIIA

- Olek z klasy IIIF

- Zbyszek- opiekun

Po tym udanym rajdzie, liczymy na kolejny. Zachęcamy innych uczniów do aktywnego wypoczynku i poznanie walorów krajobrazowych Włocławka i okolic.